Több ügyemben is már UCC jogérvényesítést folytatok, amiben a levelezéseim hasonlóak a fórumon találhatóakkal. Azaz: tisztázáskérés, majd annak megtapasztalása, hogy a bank vagy faktorcég ( mint "engedményezett" ), nem tudja igazolni a hitel törvényességét. Utána vagy néma csend ( esetleg 1-2 erőtlen próbálkozás a bank részéről ), vagy névvel való fenyegetés, amit udv. ért. követ, majd a számlák. 5 hónapja nem kapnak pénzt, és nem tudnak mit tenni.
Ugyanakkor egy érdekes eset történt a közelmúltban: Lehetséges örökösként idézést kaptam többször is hagyatéki tárgyalásra ( amely igencsak elhúzódik ) és fordulatként nemrég hagyatéki hitelezői igényt jelentett be egy faktorcég 2 db. szerződésszámmal össz. kb. 1,3 millió Ft értékben. Kértem a közjegyzőt, hogy kérje be az engedményezési szerződés másolatát. Ezt nem szokták kiadni, "üzleti titokra" hivatkozva. Gondoltam, egy közjegyzői felszólítás segíthet, így végre láthatok már végre egy ilyen szeződést. És most jön a lényeg: A faktorcég elküldött egy SZERZŐDÉSMINTÁT !!! Se név, se szerződésszám, se összeg, magyarul nincs rajta hogy az eladó ( engedményező) mit adott el, a vevő ( engedményezett ) mit vett meg, és az se hogy mennyiért. Üresen vannak ezek a kipontozott sorok hagyva. És ezek után mindkét fél részéről ALÁ VAN ÍRVA !!! Ez aztán a maximális bizalom egymás felé. Mellesleg engedményező minden jogáról és kötelezettségéről lemondott, a kezesi felelősségvállalást kizárja.Tehát minden az engedményezetté lenne, ha tudnánk mi az a minden és mennyiért "vette".
Az, hogy a UCC szerint nézve az eredeti banki hitel is már csalás volt, szinte biztos. A banknak nincs mit követelnie, hiszen a számla már rég ki van egyenlítve, nem tartozik senki. Ezek után, ki az a pancser, aki egy fillért is fizetne érte? A faktorcégek biztosan nem. És nem is teszik. Felmerülhet persze a kérdés, hogy akkor miért játsszák azt el, hogy "eladják-megveszik", hiszen mindig van motiváció.
Az alap az, hogy mindig kell (ene) valamitől félni. A bank szeretné, ha az adós félne tőle. Ha az adós meg meri tenni, hogy nem fizet időben, akkor ezt a bank úgy értelmezi, hogy már nem félnek tőle. Ezért bevon egy 3. személyt ( teljesen törvénytelenül ), hogy keményebb fizetési feltételek mellett behajtsa a pénzt, persze, naná, hogy meg lehet velük egyezni. Hiszen más módjuk nincs is rá, hogy pénzt követeljenek, csak a szándékos vagy hallgatólagos beleegyezés.
Ami miatt ezt leírtam: A faktorcégek "esküsznek rá", hogy törvényesen járnak el, hogy hatályos magyar jogszabályok, meg hogy "Magyar Nemzeti Bank", PSZÁF, stb, bla.bla.bla... Értesítést bár küldenek az engedményezés tényéről, de magát a szerződés másolatát sosem ! KÉRJÉTEK, JOGOTOK VAN HOZZÁ ! Ezek után már a "hatályos magyar jogszabályokra" sem tudnak majd hivatkozni, hiszen még a magyar törvények értelmében is alaposan fennáll a csalás gyanúja.